
Далечинско управување
Мониторинг на состојбата
Далечинско работење и одржување
Безбедносна контрола
| Модел | ИПЦ200-Q670SB2 | |
| Процесорски систем | ЦПУ | Intel® 12/13/14 генерација Core / Pentium/ Celeron десктоп процесор |
|
| ТДП | 125W |
|
| Сокет | LGA1700 |
|
| Чипсет | Q670 |
|
| BIOS | AMI UEFI BIOS |
| Меморија | Сокет | 4 * U-DIMMслот,Двоканална DDR4-3200MHz |
|
| Капацитет | 128GB, единечна макс. 32GB |
| Етернет | Контролер | 1 * Intel i226-V/LMЧип 1 * Intel i219-V/LM чип |
| Sскладирање | САТА | 4 * SATA 3.0Конектор |
|
| М.2 | 1 * M.2 клуч-Mslot(PCIe Gen 4 x4 + SATA 3.0 сигнал,NVMe/SATA SSD автоматски,2280) |
| Слотови за проширување | PCIe | 2 * PCIe x16слот 3 * PCIe x4слот 1 * PCIe x4слот |
|
| PCI | 1 * PCIслот |
|
| М.2 | 1 * M.2 Key-Eслот(PCIe Gen 3 x1+ USB 2.0, 2230) |
| Заден влез/излез | Етернет | 2 * RJ45 |
|
| USB | 6 * USB 5Gbps Тип-A |
|
| PS/2 | 1 * PS/2 (тастатура и глушец) |
|
| Приказ | 1 * DVI-D: максимална резолуција до 1920*1200 @ 60Hz 1 * HDMI: максимална резолуција до 4096*2160 @ 30Hz 1 * VGA: максимална резолуција до 1920*1200 @ 60Hz |
|
| Аудио | 3 * 3,5 мм приклучок (линиски излез + линиски влез + микрофон) |
|
| Серијал | 1 * RS232DB9/M (COM1) |
| Предна странаВлез/Излез | USB | 2 * USB 2.0 Тип-A |
|
| Копче | 1 *Копче за вклучување |
|
| ЛЕД | 1 * LED индикатор за статус на напојување 1 * LED индикатор за статус на тврдиот диск |
| Внатрешни интерфејси | USB | 1 * USB 2.0(Тип-А) 2 * USB 5Gbps 2 * USB 2.0 |
|
| КОМ | 3 * RS232(COM2/5/6) 1 * RS232/RS485/RS422 (COM3) 1 * RS232/RS485 (COM4) |
|
| Аудио | 1 * Преден аудио (линиски излез + микрофон) |
|
| IO | 1 × 8-канален дигитален влезно/излезен заглавие (стандардно: 4 влезови, 4 излези) |
|
| САТА | 4 * SATA3.0 Конектор |
|
| ВЕНТИЛАТОР | 2 * SYS ВЕНТИЛАТОР (Заглавие) 1 * ВЕНТИЛАТОР НА процесорот (заглавие) |
| Напојување | Тип | 2U |
|
| Влезен напон на напојување | Напојувањето со наизменична струја, напонот и фреквенцијата треба да се базираат на обезбеденото ATX напојување. |
|
| RTC батерија | CR2032Мобилен со парички |
| Поддршка за оперативниот систем | Windows | Победа 10/11 |
|
| Линукс | Линукс |
| Платформа | ТПМ | fTPM,опционален dTPM2.0 |
| Чувар | Излез | Ресетирање на системот |
|
| Интервал | Програмабилно 1 ~ 255 сек |
| Механички | Материјал за куќиште | SGCC |
|
| Димензии | 482,6 мм(Л) * 475,7 мм(Ш) * 88,1 мм(H) |
|
| Монтирање | Инсталација на полица |
| Животна средина | Систем за дисипација на топлина | PWM ладење со вентилатор |
| Работна температура | 0 ~ 50℃ | |
| Температура на складирање | -20 ~ 70℃ | |
| Релативна влажност | 10~ 90%, (без кондензација) | |
Ефикасно, безбедно и сигурно. Нашата опрема гарантира вистинско решение за секое барање. Искористете ја нашата индустриска експертиза и генерирајте додадена вредност - секој ден.
Кликнете за барање