
Fjärrhantering
Tillståndsövervakning
Fjärrstyrning och underhåll
Säkerhetskontroll
| Modell | IPC200-Q270SA2 | |
| Processorsystem | CPU | Intel® 6/7/8/9 generationens Core / Pentium/Celeron stationär processor |
|
| TDP | 95W |
|
| Uttag | LGA1151 |
|
| Chipset | Q270 |
|
| BIOS | AMI UEFI BIOS |
| Minne | Uttag | 4 * U-DIMM-kortplats,Dubbelkanalig DDR4-2133/2400 MHz |
|
| Kapacitet | 64 GB, Enkelt max 16 GB |
| Ethernet | Kontroller | 1 * Intel i225/i226-V/LM-chip 1 * Intel i219-V/LM-chip |
| Slagring | SATA | 4 * SATA 3.0-kontakt,Stöd för RAID 0,1,5,10 |
|
| M.2 | 1 * M.2 Key-M-kortplats(or)PCIe Gen 3 x4 + SATA 3.0,NVMe/SATAAutomatisk identifiering,2280) |
| Expansionsplatser | PCIe | 2 * PCIe x16-kortplatser(or)PCIe Gen 3 x8-signal) 3 * PCIe x4-kortplats(or)PCIe Gen 3 x4-signal) |
|
| PCI | 2 * PCI-kortplats |
|
| Mini-PCIe | 1 * Mini-PCIe(or)PCIe Gen 3 x1 + USB 2.0, med 1 * SIM-kortplats) |
| Bakre I/O | Ethernet | 2 * RJ45 |
|
| USB | 4 * USB 5 Gbps typ-A 2 * USB 2.0 Typ-A |
|
| PS/2 | 1 * PS/2 (tangentbord och mus) |
|
| Visa | 1 * DVI-D:maximal upplösning upp till 1920*1200 vid 60Hz 1 * HDMI: maxupplösning upp till 4096*2160 vid 30Hz 1 * VGA:maximal upplösning upp till 1920*1200 vid 60Hz |
|
| Audio | 3 * 3,5 mm-uttag(or)Linjeutgång + Linjeingång + Mikrofon) |
|
| Serie | 1 * RS232 DB9/M(or)KOM1) |
| FrämreI/O | USB | 2 * USB 2.0 Typ-A |
|
| Knapp | 1 * Strömbrytare |
|
| LED-lampa | 1 * Strömstatus-LED 1 * Statuslampa för hårddisk |
| Interna gränssnitt | USB | 1 * USB 2.0 (typ A) 2 * USB 5 Gbps 2 * USB 2.0 |
|
| KOM | 3 * RS232(or)KOM2/5/6) 1 * RS232/RS485/RS422 1 * RS232/RS485 |
|
| Audio | 1 * Främre ljudingång (linjeutgång + mikrofon)) |
|
| IO | 1 × 8-kanalig digital ingångs-/utgångsheader (standard: 4 ingångar, 4 utgångar) |
|
| SATA | 4 * SATA 3.0-kontakt |
|
| FLÄKT | 2 * SYSTEMFLÄKT (Header) 1 * CPU-fläkt (header) |
| Strömförsörjning | Typ | 2U |
|
| Ingångsspänning | AC-strömförsörjning, spänning och frekvens ska baseras på den medföljande 2U-strömförsörjningen. |
|
| RTC-batteri | CR2032 knappcellsbatteri |
| OS-stöd | Fönster | Vinst 10/11 |
|
| Linux | Linux |
| Plattform | TPM | fTPM,valfri dTPM2.0 |
| Vakthund | Produktion | Systemåterställning |
|
| Intervall | Programmerbar 1 ~ 255 sek |
| Mekanisk | Kapslingsmaterial | SGCC |
|
| Mått | 482,6 mm (L) * 475,7 mm (B) * 88,1 mm (H) |
|
| Montering | Hyllmonterad installation |
| Miljö | Värmeavledningssystem | PWM-fläktkylning |
| Driftstemperatur | 0 ~ 50 ℃ | |
| Förvaringstemperatur | -20 ~ 70 ℃ | |
| Relativ luftfuktighet | 10 till 95 % RF (icke-kondenserande) | |
Effektiv, säker och pålitlig. Vår utrustning garanterar rätt lösning för alla behov. Dra nytta av vår branschexpertis och skapa mervärde – varje dag.
Klicka för förfrågan